ZŠ a MŠ Brzkov

Výchovy

Žáci by rozhodně neměli trávit celé dopoledne u počítače, činnosti je dobré střídat – nejen počítat, učit se češtinu, angličtinu, psát a číst, ale také kreslit, zpívat, sportovat, něco vyrobit… Nic se nemá přehánět, ani on-line výuka.

Proto máte rozepsané i náměty na výchovy. Počasí je teď jako stvořené pro výpravy do přírody. Tak vyrazte!smiley Pozorujte, sportujte, tvořte. Užijte si to! 

Tělesná výchova

Turistika - choďte na vycházky. Z Brzkova je to každým směrem jen pát kroků do přírody, tak toho využijte, jen se při tom neshlukujte.

Švihadla - školku se švihadlem zná každý. Tak toho využijte a skákejte. Až to půjde, dáme si ve škole soutěž. Pokud najdete vhodnou zeď (vždy se svolením dospělého), můžete vyzkoušet i školku s míčem.

Umíte panáka? Snad najdete místo, kde skákání vyzkoušetsmiley

Výtvarná výchova

Na internetu (Pinterest) najdete spoustu námětů, jak se výtvarně vyřádit a téměř nic k tomu nepotřebujete. Můžete nakreslit libovolné obrázky libovolnou technikou, ilustrace k přečtenému, komixy s "bublinami", aktivitě se meze nekladou. Nic nevyhazujte, vše skladujte, uděláme si ve škole výstavku.

Co zkusit leporelo nebo obrázkový deník? Nebo knížku podobnou té, co jsme dělali ve škole?

Pomůžete doma s velikonoční výzdobou?

Praktické činnosti

Příprava jednoduchých pokrmů - rodiče určitě uvítají, když se v rámci možností zapojíte do přípravy snídaní, obědů, večeří. Součástí je i kultura stolování, prostírání, aranžování ubrousků. Ve škole potom svými výtvory z ubrousků můžete překvapit a naučit nás je skládat. Pokud je to možné, vlastnoručně vyrobené jídlo vyfotografujte. 

Práce s drobným materiálem - výroba čehokoliv z čehokoliv, aktivitě a fantazii se meze nekladou. Korále, knoflíky, látky, přírodniny, potraviny, jehla, nit, všechny druhy papíru, dřevo, hobliny, drátky - co z toho dokážet vyrobit? Opět přineste po skončení mimořádného opatření k vystavení. Koho nic nenapadá (ale to bych se divila ), může zkusit svůj malý domeček, jaký jsme společně ve velkém provedení dělali ve škole.

Práce se stavebnicemi - zkuste využít tradiční stavebnice v kombinaci s jinými předměty, nebo zkombinovat různé druhy stavebnic. Nebo si vyrobte svoji stavebnici z různých druhů krabic, které můžete i nazdobit, polepit....

Pěstitelské práce - právě teď je nejlepší čas na rychlení rostlin, jarní úklid a přípravné práce na zahradě.

Pomlázku letos asi moc neužijete, ale z proutků můžet udělat i jiné hezké věci - klícku, košík, misku....

Hudební výchova

Zpívejte si - cokoli. Hrejte na hudební nástroje - jakékoli, výborně poslouží třeba nádobí. Nebo si vydobte svoje (krabičky naplněné rýží, hrachem...). Kdo může, zkusí karaoke, nebo třeba náš oblíbený "Coconut", písničky k vyjmenovaným slovům, měkkým a tvrdým slabikám. Zatancujte si. 

Naučíte se jinou koledu než Hody, hody, doprovody?

Deskovky

Překvapíte po návratu znalostí nové hry? Nebo vyprávěním o soubojích ve hrách známých? Co piškvorky? Ty může hrát úplně každý. yes "LODĚ" taky!wink

https://cs.boardgamearena.com/

 

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru